Závlaha pro nový stadion v Hradci Králové

Dokonalý trávník pro prvoligovou hru. Kvalitní hrací plocha je nezbytnou součástí každého fotbalového stánku. V případě nového stadionu v Hradci Králové tomu není jinak. Trávník splňuje nejpřísnější kritéria na kvalitu hrací plochy a stadion se tak může pyšnit zařazením do kategorie UEFA4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání.

Rekonstrukce stadionu

Hlavním cílem rekonstrukce bylo zlepšit bezpečnost a komfort diváků, rozšířit nabídku služeb a zvýšit kapacitu stadionu. Stadion byl kompletně přestavěn a získal moderní podobu.

Rekonstrukce fotbalového stadionu v Hradci Králové byla zahájena v srpnu 2021 a byla dokončena v září 2023. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly 763 milionů korun a jeho kapacita je 9300 diváků.

Součástí rekonstrukce byl i nový systém automatické závlahy, který navrhovala a dodávala společnost Profigrass, s.r.o.

Moderní závlahový systém

Nový závlahový systém je postaven na technologii TORO, která je pověstná spolehlivostí, dlouhou životností a kvalitní distribucí závlahy. Systém je řízen automaticky a je schopen přizpůsobit se aktuálním podmínkám hrací plochy.

Postřikovače

Celkem bylo instalováno 24 postřikovačů, které díky rozmístění zajistí rovnoměrnou dodávku vody na celou plochu.
 

  • TORO Infinity  nastavitelné postřikovače s integrovaným elektromagnetickým ventilem umístěné při okrajích hřiště vynikají svojí technologií SMART ACCESS, která umožňuje provádět údržbu bez nutného kopání. Pomocí běžného šroubováku údržba sejme vrchní kryt a servisní technik má přístup ke všem částem postřikovače, kde může snadno provádět veškeré servisní práce/zákroky, dokonce lze demontovat ovládací ventil, i když je postřikovač pod tlakem.
  • TORO TS90  celokruhové postřikovače v ploše, které nabízí možnost přímé integrace do plochy trávníku, čímž přispívá k bezpečnosti sportovců, maximální využitelnosti povrchu i estetického vzhledu.
  • Mozkem celého systému je řídicí jednotka TORO TEMPUS, která zajišťuje, aby celý systém závlahy pracoval v souladu s požadavky týmu, pečujícím o trávník., jak má. Navíc lze jednotku plně ovládat přes internet a zvládne správu až 16 sekcí.

Víte, že plocha trávníku je zavlažována i v průběhu hry?

Přestávka mezi dvěma poločasy trvá 15 minut a během této doby je vhodné skropit trávník, aby byl opět připravený na druhý poločas. V případě hradecké arény je možné, díky výkonné čerpací stanici, spustit až 4 postřikovače zároveň. Díky rychlému skropení mají pracovníci údržby dostatek času na přípravu a přestávkové aktivity pro diváky. Po přestávce je hrací plocha připravena, aby poskytla hráčům ty nejlepší podmínky pro podání výkonu.

Rekonstrukce fotbalového stadionu v Hradci Králové byla významnou investicí, která výrazně zlepšila podmínky pro pořádání fotbalových zápasů a dalších sportovních akcí na mezinárodní úrovni. Stadion získal moderní podobu a je připraven plnit svou funkci i v dalších letech.

Chcete také závlahový systém TORO?

Kontaktujte nás, navrhneme vám řešení na míru pro vaši travnatou plochu. Náš tým projektantů se postará o optimální návrh celého systému s těmi nejlepšími závlahovými komponenty a navíc zajistíme podporu pro dlouhá léta provozu závlahy.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz