0

Oblíbené

Profigrass.Favourite.HeaderEmpty
0
Košík je prázdný.
Přidat
Zvolené číslo neexistuje
Zadejte správné číslo
0
Zasněžovací nádrž Dolní Morava II.

Zasněžovací nádrž Dolní Morava II.

Zasněžovací nádrže jsou klíčovým prvkem pro provoz ski areálů, zejména v období, kdy přírodní sněhová pokrývka není dostatečná. V roce 2022 byla na Dolní Moravě dokončena realizace zasněžovací nádrže, při které byla použita EPDM membrána od společnosti Firestone.
 
EPDM membrána je vynikajícím materiálem pro zasněžovací nádrže díky svým vlastnostem jako je vysoká odolnost proti UV záření, pružnost a pevnost. Tyto vlastnosti zaručují, že nádrž bude odolná vůči poškození a bude schopna snadno odolávat náporu vody a sněhu.
V průběhu realizace byla nejprve provedena příprava terénu a vyhloubení jámy pro nádrž. Následně byla položena geotextilní vrstva, která odděluje  hydroizolační vrstvu od podloží. Poté byla instalována EPDM membrána, která byla pečlivě přizpůsobena tvaru nádrže a kvalitně zalepena. Nakonec byla nádrž napuštěna vodou a byly provedeny nezbytné testy a kontroly na zajištění bezpečného provozu. Díky použití EPDM membrány Firestone byla zasněžovací nádrž na Dolní Moravě dokončena rychle a s minimálními náklady na údržbu v budoucnu.
Tento projekt by mohl sloužit jako vzor pro budoucí realizace podobných projektů v oblasti. Spolu s první nádrží tvoří soustavu o velikosti cca. 30.tis.m2 EPDM a patří k největším stavbám tohoto typu v ČR a blízkém okolí.
Zpět na výpis referencí

Máte dotaz?

Neváhejte se na nás obrátit.
Poradíme vám.