Kloubové nakladače s nejvyššími ambicemi

Italský výrobce Gianni Ferrari je uživatelům techniky v České republice již velmi dobře známý. Dlouhodobě se prosazuje například výkonnými sekačkami na profesionální údržbu veřejné zeleně, zejména řadami PG a Turbo.

Druhá generace univerzálního kloubového nakladače a nosiče nářadí Gianni Ferarri Turboloader řeší specifické potřeby a požadavky uživatelů.

Pouze kvalitní komponenty

Řada Turboloader představuje tři modely nakladačů. Stroje využívají kapalinou chlazené dieselové tříválcové nebo čtyřválcové motory Kubota. Pro konstrukci nakladačů zvolil výrobce pouze kvalitní materiály a komponenty bez jakýchkoliv kompromisů. Dodavatelem hydraulických čerpadel je například Poclain a Sauer Danfoss. Všechny modely mají hydrostatický pojezd, disponují pohonem všech čtyř kol a mohou být navíc vybaveny uzávěrkou diferenciálu. Kloubové šasi poskytuje velmi malý poloměr otáčení a snižuje prostor potřebný pro manévrování, čímž uživateli umožní pohybovat se s jistotou i ve stísněných prostorech. Kloubový podvozek a kola o shodném rozměru zajistí agilní manipulaci s nákladem či příslušenstvím v budovách nebo na staveništích. Projede-li daným prostorem přední část stroje, zadní část ji bude následovat. Zadní kola vždy kopírují stejnou stopu kol předních, což obsluze velmi usnadňuje práci. Kloubové řízení také zajistí šetrný pohyb i na těch nejkultivovanějších površích, což uživatel ocení při takových činnostech, jakými jsou například realizace a údržba zahrad.

Vysoký výkon, komfort i bezpečí

Při vývoji nakladače byla značná pozornost věnována ergonomickému a účelnému ovládání. Multifunkční joystick zajišťuje pohodlné, plynulé a progresivní ovládání hydrauliky a nesených příslušenství. Přednosti Turboloaderu obsluha ocení již při prvním kontaktu se strojem. Pojezd se ovládá dvěma pedály vpřed a vzad, další komfort uživatel získává díky pohodlné sedačce Grammer. Těžištěm činnosti konstruktérů se stala bezpečnost. Proto je Turboloader vybaven senzory, které hlídají nebezpečí překlopení. Například při výsunu lžíce s nákladem čidla nedovolí další zdvih a zazní výstražný signál, pokud břemeno přesáhne bezpečnou mez a hrozí překlopení. Stejně tak další bezpečnostní senzor zabrání nechtěnému vyprázdnění lžíce směrem na obsluhu.

Všestrannost, to je Turboloader

K dispozici je široká škála příslušenství, například různé druhy lopat, drážkovací frézy, paletizační vidle, žací ústrojí, zimní nářadí a mnoho dalších doplňků. Jejich zajištění na upínací desku a odpojení je řešeno hydraulicky z místa obsluhy. Spolu s připojením hydrauliky prostřednictvím hydrospojek trvá připojení nářadí jen několik sekund. Ve standardu je k dispozici paralelogram i plovoucí funkce příslušenství vhodná například pro žací ústrojí, kde je kopírování povrchu potřeba.

Mezi hlavní přednosti nakladačů Turboloader patří především výsun hydraulického ramene podle konkrétního modelu až do výšky 308 cm. Co je však důležité, zdvih ramene je zajištěn symetricky dvěma pístnicemi, což oproti řešení s jednou pístnicí na straně vylučuje tendenci ke kroucení konstrukce. Turboloader si zkrátka zakládá na robustní a odolné konstrukci.

Nakladače Turboloader mohou být podle konkrétních potřeb zákazníka vybaveny plnohodnotnou vyhřívanou kabinou, čtyřsloupkovým rámem ROPS s lehkou stříškou nebo jen dvousloupkovým rámem ROPS.

Kontakt:
Ing. Michal Nevrlík
michal.nevrlik@profigrass.cz
+420 601 131 986

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz