Firestone: Technický seminář na EPDM membrány

Máme za sebou další odborný seminář, který jsme pořádali ve spolupráci se společností Firestone. Technický seminář byl zaměřený na práci s EPDM membránami a byl určen pro realizační firmy či jednotlivce realizátory.

Účastníci si mohli vyzkoušet nejen práci s produkty, ale nahlédli i do zázemí společnosti Firestone a jejich tréninkového centra. Seminář se skládal ze dvou částí – teoretické a praktické. Během první části se účastníci dozvěděli informace o aktuálních trendech a situaci na trhu, dále teoretické znalosti o produktu PondGard, tj. o jeho složení, technických vlastnostech a příslušenství. Během praktické části si účastníci vyzkoušeli práci s materiálem, a to především jeho spojování. Na rozdíl od PVC se membrány EPDM spojují díky reakci zvané vulkanizace, ke které dojde za použití pásky a speciálního aktivátoru. Ke spojování tedy není zapotřebí žádných svářecích strojů. Pro lepení detailů, jako jsou rohy a prostupy, nabízí společnost Firestone dostatečnou podporu ve formě velkého množství příslušenství.

Výhody EPDM membrán

  • Rychlá a snadná instalace, která nevyžaduje téměř žádné speciální nástroje jako svářečky a s tím spojený nutný přístup elektrické energie
  • Pružnost materiálu a vysoká elasticita, díky čemuž se může izolační vrstva přizpůsobit tvarům a zvlnění podkladu.
  • Odolnost vůči UV záření, ozonu a extrémním povětrnostním podmínkám. Svoje vlastnosti si zachovává i po mnoha letech.
  • Výrobní závod na EPDM membrány získal certifikaci ISO 9001 a ISO 14001.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz