Seminár Senec 2018

Seminář pro realizační a instalační firmy závlahových systémů a osvětlení zahrad zahájil úvodním slovem Ing. Richard Petrík. Po představení společnosti a co účastníky bude čekat za přednášky, předal slovo vedoucímu divize závlahových systémů Ing. Václavovi Grézlovi ze společnosti Profigrass. Ten začal s nejvýznamnějšími realizovanými projekty na Slovensku – tréninkové centrum FC DAC Dunajská Streda, Národné tréninkové centrum v Senci, Golfové hřiště Nitra a Sedín. Dále hovořil o obecném sortimentu závlahových systémů, od postřikovačů a jejich rozdílech, přes ventily, řídící jednotky, čidla a příslušenství. Dalšího slova se znovu ujal Ing. Richard Petrík, který bleskově prezentoval obrovskou šíři sortimentu, který nabízí společnost GREENSHOP. Věnoval se vlastní produkcí travních koberců, travním směsem a hnojivům. Z oblasti mechanizace pak provzdušňovačům, strojům na práci s půdou, sekačkám, sekacím traktorům, vertikutátorům, aerifikátorům, křovinořezům, podřezávačům trávníku, aplikačním vozíkům, vrtákům, drtičům, vysavačům, fukarům a dalším zahradnickým pomůckám včetně ručního nářadí a zahradnických pomůcek.

Bližší informace o společnosti Hack nám sdělil sám potomek zakládající tuto společnost Marcus Hack. Krátce představil historii společnosti a její začátky. Dále se věnoval sortimentu hnojiv, konkrétně organickým, minerálním a organickominerálním směsem hnojiv. Po představení procesu výroby se zmínil ještě o doplňkovém sortimentu travních osiv, rašelinových a nerašelinových substrátů.

Po obědě prezentoval Ing. Miroslav Gajdoš o zahradním LED osvětlení.

Mikrofon byl předán panu Piotrovi Pietovi z polské společnosti Ermet. Ten nás seznámil o historii a šířce sortimentu společnosti vyrábějící převážně zahradnické nářadí. Sortiment je rozdělen na 4 linie produktů od profesionálních až po nenáročné uživatele. Každá řada má odlišnou výrobu, materiál i jeho opracování. Čím vyšší řada zahradního nářadí, tím vyšší kvalita a koncepce do náročnějších podmínek.

Z konkrétních hmatatelných produktů jsme se dostali do nehmatatelného prostředí díky prezentaci nového e-shopu GREENSHOP.sk, který nám představila Hana Petríková. Zásadní inovací bude nový objednávkový systém online pro realizační a instalační partnery, který má za účinek jednodušší, přehlednější a časově úspornější objednávání materiálu a produktů. Dalším obrovským přínosem pro partnery je možnost vytvoření cenové nabídky, kterou mohou prezentovat před koncovými zákazníky a nemusí tak složitě zadávat nabídky ručně.

Poslední přednáška Romana Beláka byla věnovaná strojům TORO, která byla doprovázena ukázkou strojů venku mimo prostor hotelu s možností vidět stroje v pracovním záběru. K vidění byla široká plejáda strojů TORO jako je Dingo TX1000, Dingo TX525, drážkovač TRX a pařezová fréza STX. Ke strojům TORO Dingo bylo několik variant příslušenství – 2 druhy lopat pro přenášení materiálu, drážkovací rameno, zpětná fréza, paletizační vidle s ochranou pro přepadnutí materiálu na obsluhu značky Cangini Benne, srovnávač půdy a několik šířek vrtáků od 23 cm. Posledním strojem byla slupovačka travního drnu Classen, která je profesionální téměř celokovový stroj pro slupování travních koberců.

Druhý přednáškový bok byl zavržen losováním o 10 hodnotných cen. První tři výherci si domů odvezli řídící jednotku TORO Evolution, 50 m travního koberce vlastní produkce GREENSHOP a novou ručně vedenou sekačku.

Bližšie informácie o spoločnosti Hack nám poskytol potomok zakladateľa spoločnosti Marcus Hack. Rozprával o histórii spoločnosti a jej začiatkoch. Ďalej sa venoval hnojivám, konkrétne organickým, minerálnym a organicko-minerálnym zmesiam hnojív. Po predstavení procesu výroby spomenul aj doplnkový sortiment trávnych osív, rašelinových a nerašelinových substrátov.

Po obede prezentoval Ing. Miroslav Gajdoš záhradné LED osvetlenie In-Lite. Spomenul všetky podstatné novinky – nové farby vybraných modelov, modelový rad Evolution (Evo) ako aj zmenu loga. Nechýbali ani informácie o kvalite svietidiel, jednoduchosti inštalácie a maximálne reálnom a pre človeka príjemnom svetle s vysokým koeficientom CRI viac než 90, pričom hodnota 100 je prirodzené slnečné žiarenie.

Následne bol mikrofón odovzdaný pánovi Piotrovi Pietovi z poľskej spoločnosti Ermet. Oboznámil nás s históriou a šírkou sortimentu spoločnosti vyrábajúcej prevažne záhradnícke náradie. Ponuka tvoria 4 línie produktov od profesionálnych až po nenáročných používateľov. Čím vyšší rad záhradného náradia, tým vyššia kvalita a určenie do náročnejších podmienok.

Z konkrétnych hmatateľných produktov sme sa dostali do virtuálneho prostredia vďaka prezentácii nového e-shopu GREENSHOP.sk, ktorý nám predstavila Hana Petríková. Zásadnou inováciou bude nový on-line objednávkový systém pre realizačných a inštalačných partnerov, ktorý zaručí jednoduchšie, prehľadnejšie a časovo úspornejšie objednávanie materiálov a produktov. Ďalším obrovským prínosom pre partnerov je možnosť vytvorenia cenovej ponuky, ktorú môžu prezentovať pred koncovým zákazníkom a nemusia ručne a zložito vytvárať ponuky.

Posledná prednáška Romana Beláka bola venovaná profesionálnej mechanizácii TORO, po ktorej nasledovala vonkajšia ukážka jednotlivých modelov. K dispozícii boli viacúčelové nosiče náradia TORO DINGO TX1000, TX525 ako aj jednoúčelové stroje – drážkovač TORO TRX a pňová fréza STX-26. K nosičom bolo možné pripojiť viacero druhov lyžíc, drážkovacie rameno, spätnú frézu, vŕtaciu hlavu ako aj príslušenstvo od talianskeho výrobcu Cangini Benne. Posledným predstaveným strojom bol profesionálny podrezávač trávnika Classen s hydrostatickým pohonom a možnosťou zmeny pracovnej šírky.

Druhý blok prednášok uzavrelo losovanie o 10 hodnotných cien. Prví traja výhercovia si domov odniesli riadiacu jednotku TORO Evolution, 50 metrov trávneho koberca z produkcie GREENSHOP a ručne vedenú kosačku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz