Seminář Profigrass Golf 2019

Další ročník golfového semináře pro greenkeepery je úspěšně za námi. Tentokrát jsme zavítali na hřiště Golf Resortu Kaskáda, které se nachází pár kilometrů za Brnem. Počasí nám příliš nepřálo, ale o to více mohly naše stroje vyniknout.
Pro účastníky byl připraven nabitý program. Těšit se mohli na přednášky našich zkušených kolegů z oblasti techniky a zavlažování. Ing. Tomáš Chytka hovořil o nové éře sečení greenů, kdy představil vlajkovou loď TORO pro další léta – Greensmaster eTriflex, a další novinky v portfoliu společnosti Profigrass. Ing. Václav Grézl ve své přednášce poukázal na specifika nároků na závlahové systémy v důsledku změny klimatu. Přivítali jsme též hosty ze zahraničí, konkrétně Andyho Walkera ze SISIS a Briana O´Shaughnessyho z Campey Turf Care Systems. Greenkeepeři také velmi ocenili přednášku doc. Ing Stanislava Hejduka z Mendelovy Univerzity v Brně.

Venkovní část semináře se soustředila především na názorné předvedení strojů. Velký rozruch vzbudilo pracovní vozidlo Toro Outcross 9060 specializované na údržbu travnatých povrchu s potenciálem do budoucna nahradit traktory. Svou premiéru zde měla ručně vedená rozmetadla písku Dakota 310. Zajímavé bylo taktéž předvedení strojů pro vertikutaci a skarifikaci – Sisis TM1000 a Veemo, spolu se sběračem Sisis Litamina. Přes deštivé počasí proběhla vertikutace na jedničku.

V plné parádě se představily stroje z portfolia Campey Turf Care Systems: Imants Shockwave, Root Pruner či Sandcat, dále rozmetadla Dakota a provzdušňovač pracující na bázi rázů stlačeného vzduchu AIR 2G2. Královny mezi sečkami značky Vredo nesměly chybět, stejně tak jako stroj Trilo S3, který má velmi účinný sběr i sečení cepovým žacím ústrojím se současným sběrem posečené hmoty. Předváděním nás provázely traktory značky TYM, stejně tak jako golfové vozíky Club Car Tempo a Precedent.

U greenu na návštěvníky čekal Toro Greensmaster TriFlex Hybrid, válec greenů Toro 1260 a třísekční válec Salsco s pracovním záběrem 185 cm. Následoval další sortiment strojů Toro pro údržbu hřišť – od sekaček fervejových, včetně Reelmasteru 3575 a hybridního modelu 5010-H přes semirafové (Groundsmaster 3500, 4500) až po specializované stroje jako SandPro 3040, ProCore 648 nebo ProCore SR70. Samostatné stanoviště měly pracovní vozidla Toro Workman a Club Car Carryall, spolu s postřikovačem MutliPro 1750.

Přes deštivé počasí nechybělo ani praktické předvedení závlahových postřikovačů Toro, včetně modelu Infinity. Na závěr byl pro naše hosty připraven společenský večer, a kdo zůstal přes noc, mohl ráno po snídani rovnou na golfový turnaj 18 jamek.

Seminář měl hojnou účast. Moc si vážíme, že za námi greenkeepři cestují někdy i stovky kilometrů, a už se těšíme na další ročník!

 
 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz