Produkty

EPDM fólie Firestone AKCE VÝPRODEJ !

EPDM fólie Firestone   AKCE VÝPRODEJ !
 

Nabízíme Vám k prodeji následující fólie za zvýhodněné ceny. Jedná se o nové kusy fólií, které zbyly na rolích při částečných odběrech.

Toro Dingo TX 1000

Toro Dingo TX 1000
 

Nové Toro Dingo TX 1000 je obrovský krok v inovaci, výkonnosti a univerzálnosti kompaktních nakladačů.

Zahradní osvětlení LightPRO: Využijte potenciál zahrady i po setmění

14.05.2020 Zahradní osvětlení LightPRO: Využijte potenciál zahrady i po setmění

Den a noc, světlo a tma. Protipóly, které se vzájemně doplňují a nabízí úplně jiné možnosti. Proč se tedy u zahrady soustředit pouze na denní využití, když můžete i ve tmě vykouzlit nádhernou podívanou?

Umístění zahradního osvětlení

Ideální je, když se s osvětlením počítá již při návrhu zahrady a je připravená jasná vize nočního osvětlení. Není to ovšem podmínkou. Obecně se klade důraz na místa, z kterých se bude člověk na zahradu dívat. Z oken domu? Z verandy? Počítat s více úhly? Vytipují se též místa, která by byla zajímavá nasvítit, např. vzrostlé stromy či keře. Jednoduše řečeno je zbytečné osvítit strom na vzdáleném místě, kam se nikdo nedívá a ani tam nikdo nevkročí. Vyhrát se může též s intenzitou světla – bližší světla mohou mít intenzitu nižší a naopak vzdálenější intenzitu vyšší. Výhodou může být umístění stmívatelných LED reflektorů LightPRO, na kterých si je možné upravit intenzitu osvětlení dle libosti. Taková funkce se ocení především v situaci, kdy se počítá s tím, že strom či keř ještě vzroste a osvětlení bude nutné v následujících letech zesílit.

Možná použití

Osvětlení příjezdových cest
Pro osvětlení cest se využívají především sloupková svítidla. Při instalaci je důležité pamatovat na vhodné místo, kde je neohrozí manipulace se sekačkou či odhrnování sněhu. Pokud je u cesty zídka či stěna, je možné použít i nástěnná či vestavná svítidla ve zdi.

cesta1 cesta1

Osvětlení domu a terasy
Na domech se využívají především nástěnná svítidla, která se umísťují např. na fasádu. Na terase se kromě nástěnných svítidel často využívají i svítidla umístěná na zastřešení terasy nebo zápustná svítidla v okolí.

cesta1 cesta1

Osvětlení vodního prvku
Světla se umisťují k břehům a okolí jezírka. U vody je nutné používat venkovní svítidla na malé bezpečné napětí a s krytím IP68, nejčastěji podvodní světla. Prosvětlené jezírko je velmi efektní, je ovšem nutné brát ohled na ryby, popř. jiné živočichy, které v jezírku žijí.

cesta1 cesta1

Osvětlení stromů, keřů a rostlin
Krásné scenérie nám vykouzlí zahradní reflektory a zemní zápustná svítidla. Listnaté stromy a keře se osvětlují převážně zespodu, kdy světlo postupně prochází po kmeni a mezi větvemi. Husté rostliny či jehličnany se nasvěcují spíše zboku, zajímavý efekt je i ze shora. Působivé jsou i světelné koule, které jsou velmi zajímavým prvkem.

cesta1 cesta1

Pár rad na závěr

  • Doporučuje se používat teplé žluté světlo, které v zahradě působí přirozeně a dotváří útulnou atmosféru.
  • Se světlem zacházet s pokorou a nesnažit se osvětlit každý možný kout. Obvykle bohatě postačí pár prvků. Též nutné pamatovat na to, aby světlo nerušilo okolní domy a zahrady. Zahrada by stále měla působit večerním / nočním dojmem, ostatně v tom je to kouzlo osvětlené zahrady.

Plánujete zahradní osvětlení a potřebujete poradit s výběrem?
Kontaktujte nás a rádi vás naší nabídkou provedeme.


Zdroj: Zde