Produkty

Air 2G2

Air 2G2
 

Jedinečný provzdušňovač, který uvolňuje zhutněné vrstvy prostřednictvím rázů stlačeného vzduchu. Ten se uvolňuje ze tří hrotů pronikajících do půdního profilu do hloubky až 30 cm.

Toro Greensmaster TriFlex

Toro Greensmaster TriFlex
 

Revoluční sekačky Greensmaster TriFlex s vřetenovými jednotkami přesně kopírujícími povrch s produktivitou pojezdové sekačky při přesnosti sekačky ručně vedené. Pro nejkvalitnější střih golfového greenu, odpaliště nebo fotbalového hřiště.

Toro slaví 100 let

09.07.2014 Toro slaví 100 let

Pouze několik firem v historii dokázalo být tak úspešných, aby se staly pojmem v oblasti údržby a zkrášlovaní zelených ploch. Společnosti Toro se to podařilo během 100 let.


Dnes je tomu přesně sto let od doby, kdy byla založena společnost The Toro Motor Company zabývající
se původně výrobou motorů pro malotraktory. Spoluzakladatelem a prvním prezidentem společnosti byl John Samuel Clapper, který tak stál u zrodu legendy ve světě techniky pro údržbu zelených ploch.

Za pouhé čtyři roky své existence přišla společnost s prvním strojem pro údržbu golfových hřišť, samojízdným válcem na fairwaye a v roce 1920 představila svůj první patent, traktor s kultivátorem. Stroje pro golf byly pouze počátkem pro další oblasti, jako jsou závlahové systémy nebo komunální technika.

K dnešnímu dni má společnost zapsaných více než 800 amerických patentů a jen za rok 2012 investovala
do vývoje 60 miliónů dolarů. Ve více než 90 zemích světa zaměstnává přes 5,000 zaměstnanců, kteří vytváří obrat vyšší než 2 miliardy dolarů ročně. To jsou číslá, která hovoří za vše.

Samojízdná sekačka na odpaliště - ranná historie společnosti Toro

Nyní, při 100 letém výročí oslavovaném po celém světě množstvím událostí a akcí se Toro ohlíží zpět na své speciální webové prezentaci.

Úspěšná historie společnosti pamatuje i doby, kdy ne vše šlo tak hladce. Společnost byla založena ve stejný měsíc, kdy vypukla první světová válka a v lednu roku 1929, vstoupila na burzu s cenou akcie $1,40, pouhých deset měsíců před jejím krachem. Načasování nemohlo být horší.

Významným milníkem společnosti byl rok 1948, kdy vedení firmy dobře využilo příležitosti a získalo společnost Whirlwind z Milwaukee zabývající se výrobou rotačních sekaček. Tento obchodní tah rozhodně pozvedl prodej
a povznesl značku na mezinárodní úroveň.

Následovala řada dalších inteligentních rozhodnutí díky kterým společnost už pouze rostla. Barry Becket, současný senior marketing manager pro mezinárodní obchod společnosti Toro, byl jedním z těch, kteří
se mezinárodního rozmachu společnosti osobně účastnili. „Stali jsme se světovou společností s lidmi po celém světě,“ říká Beckett, „a budeme pokračovat ve vývoji stejně tak, jako se mění a vyvíjí celý svět a obchodní trh.

Dnes je série inovací Tora dovršena stroji jako jsou rotační sekačka Groundsmaster řady 5900, představená
v roce 2008, která umožňuje greenkeeprům posekat hektar za méně než deset minut nebo jiná komunální rotační sekačka Groundsmaster 360, z roku 2010, s řízenými všemi čtyřmi koly.

Groundmaster 360

V poslední době přišla společnost s prvním bezdrátovým sensorem vlhkosti půdy zaměřeným pro spotřební trh - PrecisionTM Soil Sensor, které získalo několik ocenění včetně ceny Grand Prix na pražském For Garden. Další novinkou tohoto roku je nová řada golfových postřikovačů Infinity, která dovoluje greenkeeprům rychlý přístup
do vnitřních komponentů bez potřeby kopat do země.

Ing. Josef Chytka, zakladatel Profigrass s.r.o., který je distributorem Toro pro Českou a Slovenskou republiku, závěrem dodává: “ Společnost Profigrass jsme založili v roce 1996 za účelem zastupování značky Toro. Za 18 let naší spolupráce jsme poznali, s jak odpovědným a progresivním partnerem máme tu čest spolupracovat.
Jsme hrdí na to, že jsme ze sta let historie společnosti Toro mohli těch osmnáct prožít společně
“.

Podívejte se na výroční video společnosti TORO

Fotogalerie:


1920 - první patent - traktor s kultivátorem - Panama Inovacemi vpřed - první elektrická sekačka 1920 - Sekačka greenů s operátorem 1923 - Systém postřikovačů - jeden z mnoha patentů J. S. Clappera 1940 - prvni profesionalni sekacka s kluznými křídly a záběrem 193 cm 1956 - Toro byla první společností, která přišla se svými produkty do televizních reklam 2008 - Představení nové řady postřikovačů - Precision