Produkty

Air 2G2

Air 2G2
 

Jedinečný provzdušňovač, který uvolňuje zhutněné vrstvy prostřednictvím rázů stlačeného vzduchu. Ten se uvolňuje ze tří hrotů pronikajících do půdního profilu do hloubky až 30 cm.

Green Machines GM1ze

Green Machines GM1ze
 

Elektrický vysavač s nulovými emisemi pro čistá města a obce se specificky úzkou konstrukcí. GM1ze disponuje úsporným AC motorem s provozní dobou 7–12 hodin.

Sezóna je za dveřmi: Kapková závlaha

17.03.2020 Sezóna je za dveřmi: Kapková závlaha

Kapkové závlahy tvoří v závlahových systémech samostatnou oblast a své uplatnění našly především v zemědělství a zahrádkářství. Proč? Protože v tomto odvětví není nutná plošná závlaha, ale je důležité dostat vodu na konkrétní místo. Oproti klasickým postřikovým závlahám tedy dávkují vodu přímo k rostlině, čímž ušetří spoustu vody a energie.

TORO Ag vyrábí celou řadu kapkových hadic, které se liší svými parametry pro splnění agrotechnických požadavků plodin a potřeb zákazníků. Důležitým kritériem kapkových hadic je co největší rovnoměrnost dodávky vody odkapávači po celé délce hadice. Kapková závlaha má ale i širší využití, např. díky injektorům lze hadicí přivádět k rostlině hnojivo.

Možnosti instalace kapkových závlah

 • na vodicí drát
 • položeny na povrch
 • podzemní závlahový systém - tzv. SDI (Subsurface Drip Irrigation). Vestavěné odkapávače jsou dostupné ve variantách AS (ochrana proti nasávání vody z půdy) a AL (otevírání a zavírání všech odkapávačů při určitém tlaku).

Mikrozávlaha polních kultur

Široká nabídka plochých tenkostěnných kapkových hadic umožňuje vybrat správný typ pro potřeby rostlin i tvaru a velikosti pozemku. Kapkové závlahy nabízíme jednoleté i víceleté. Vybírat můžete ze dvou základních typů kapkových hadic: Aqua-TraXX® a Neptune, které se liší tloušťkou stěny, roztečí a průtokem odkapávačů. Celý proces výroby hadic je neustále pečlivě kontrolován. Díky přesné výrobě odkapávačů je dosaženo plně turbulentního proudění a tím i excelentního koeficientu variace (CV) ve své třídě.

Nabízíme i další sortiment:

 • Filtrace závlahové vody - pískové, sítové a lamelové filtry
 • Přihnojování - injektory a tlakem vody poháněné přihnojovací čerpadla
 • Řídící jednotky - systémy řízení závlahy od jednoduchých automatů až po závlahy řízené přes PC.
 • Meteorologické stanice - stanice nejen pro měření meteorologických údajů s možností zpracování prognóz výskytu chorob
 • Postřikovače - úderové postřikovače, mikropostřikovače a mlžící trysky

A kromě produktů též podporu našeho zkušeného týmu:

 • Poradenství při návrhu - kompletním návrhem závlahového systém od řešení zdroje vody, přes čerpací stanici, filtraci, řízení závlahy až po závlahový detail.
 • Technická podpora - podpora při realizaci i provozu závlahového systému, buď po telefonu, nebo formou servisního výjezdu technika.
 • Kalkulace projektů - připravíme vám kompletní návrh projektu včetně cenové kalkulace na realizaci.
 • Dotace - konzultace projektů v rámci řešení žádostí o dotace.

V případě dotazů kontaktujte:
Ing. Michala Šejnohu
+ 420 725 896 268
michal.sejnoha@profigrass.cz

kapka