Produkty

Green Machines GM1ze

Green Machines GM1ze
 

Elektrický vysavač s nulovými emisemi pro čistá města a obce se specificky úzkou konstrukcí. GM1ze disponuje úsporným AC motorem s provozní dobou 7–12 hodin.

Toro Greensmaster TriFlex

Toro Greensmaster TriFlex
 

Revoluční sekačky Greensmaster TriFlex s vřetenovými jednotkami přesně kopírujícími povrch s produktivitou pojezdové sekačky při přesnosti sekačky ručně vedené. Pro nejkvalitnější střih golfového greenu, odpaliště nebo fotbalového hřiště.

Profigrass s.r.o. partnerem Základního kurzu údržby fotbalových hřišť IOG

08.09.2016 Profigrass s.r.o. partnerem Základního kurzu údržby fotbalových hřišť IOG

Organizace českých správců hřišť IOG ČR a FAČR pořádaly Základní kurz údržby fotbalových hřišť na stadionu SK Líšeň. Společnost Profigrass se stala partnerem tohoto kurzu pro oblast mechanizace a závlahového systému.

Přednáška Ing. Václava Grézla, vedoucího divize závlahových systémů ve společnosti Profigrass, shrnula hlavní koncepty systémů zavlažování a správné údržby trávníků. Ing. Tomáš Chytka se zaměřil na principy sečení fotbalových hřišť s podrobnějším výkladem o vřetenových sekačkách a požadavcích na správné seřízení a údržbu. Zahraniční host Brian OˈShaughnessy z partnerské společnosti Campey Turf Care Systems se podělil o cenné zkušenosti z renovací fotbalových hřišť ve Velké Británii a západní Evropě.

Venkovní část kurzu zahrnovala praktické předvedení závlahového systému a správného nastavení postřikovačů. Ve strojové části jsme díky Brianu O’Shaughnessymu měli možnost vidět při práci poslední inovaci – hloubkový provzdušňovač pracující na bázi rázů stlačeného vzduchu AIR 2G2. Tato efektivní metoda, která nerozrušuje povrch, se stává novým standardem údržby hřišť. Předvedení stroje AIR 2G2 ukázka na YouTube.

Gianni Ferrari PG Tým pracovníků Profigrass se postaral o předvedení ostatních strojů. Vřetenová sekačka Toro Reelmaster 3100 je na fotbaovém trávníku jako doma. Je oblíbena pro svou moderní platformu obsluhy se snadnou viditelností vřeten, vyváženost stroje a namontovaným vřetenovým jednotkám Toro DPA se snadným seřizováním. Některé fotbalové areály budou preferovat rotační sekačku Gianni Ferrari řady PG s centrálním sběrem a možností výměny žacího ústrojí za vertikutátor, sněhovou radlici nebo příslušenství pro čištění umělých trávníků a mnoho variant dalšího příslušenství.

Následovalo předvedení provzdušňovačů. Prvním z nich byl Imants Shockwave, který díky mačetově zahnutým nožům dokáže provzdušnit půdu v celém profilu, což bylo možné vidět zřetelným pohybem povrchu ze strany na stranu. Druhým provzdušňovačem byl klasický hrotový aerátor Toro ProCore SR 70 s možností přizvednutí travního drnu a možností regulace pracovní hloubky při práci přímo z traktoru.

Pro prořez a regulaci vrstvy plsti jsme měli možnost shlédnout vertikutátor známé značky Trilo. Pěknou práci odvedly i pryžové brány. Vyčesaný materiál pak posbírala rotační sekačka s centrálním sběrem Gianni Ferrari PG. Na kurzu jsme měli možnost spatřit také nový model amerického výrobce Club Car - Carryall 700 v elektrické verzi. Kromě příjemně tichého chodu překvapí netypicky velká korba, která zajistí vyšší produktivitu práce. Carryall 700 byl spřažen s protiběžnými kartáči Raycam TB220 Brush ukázka na YouTube, které zajistí dokonalé zapravení písku po pískování do travního povrchu. Praktickou částí nás provázely traktory jihokorejské výroby TYM, které Profigrass dodává na náš trh již 10 let.

Toro Reelmaster 3100Závlahový systém ToroVertikutátor značky TriloHrotový aerátor Toro ProCore SR 70 Provzdušňovač Imants ShockwaveClub Car Carryall 700Club Car Carryall 700 s s protiběžnými kartáči Raycam TB220 Brush