Produkty

EPDM fólie Firestone AKCE VÝPRODEJ !

EPDM fólie Firestone   AKCE VÝPRODEJ !
 

Nabízíme Vám k prodeji následující fólie za zvýhodněné ceny. Jedná se o nové kusy fólií, které zbyly na rolích při částečných odběrech.

Toro Greensmaster TriFlex

Toro Greensmaster TriFlex
 

Revoluční sekačky Greensmaster TriFlex s vřetenovými jednotkami přesně kopírujícími povrch s produktivitou pojezdové sekačky při přesnosti sekačky ručně vedené. Pro nejkvalitnější střih golfového greenu, odpaliště nebo fotbalového hřiště.

Případová studie: Zvětšení kapacity retenční nádrže na závlahovou vodu při použití geomembrány EPDM GeoGard

20.04.2020 Případová studie: Zvětšení kapacity retenční nádrže na závlahovou vodu  při použití geomembrány EPDM GeoGard

V roce 2008 byla vybudována nedaleko Prahy retenční nádrž na vodu pro zavlažování o rozloze cca 17 000 m2. Pro izolaci nádrže investor zvolil membránu Firestone EPDM zejména pro její dlouhou životnost. V roce 2019 z důvodu nedostatku vody bylo nutné zvětšit kapacitu nádrže rozšířením a zvýšením břehů. Očekávaná životnost materiálu je minimálně 50 let, ale jak v reálu takový materiál vypadá po 11 letech používání a vystavování všem možným venkovním podmínkám? Přesvědčte se sami následně na fotografiích.

Jak probíhala samotná instalace?


V částech, kde bylo jezero nutné rozšířit, se vytvořila lavice, na které došlo k napojení nové membrány. Pás lavice byl následně využit pro umístění betonových panelů na přitížení membrány. Váha panelů tak sníží riziko napínání plachty vlivem gravitace. Díky tomu, že je EPDM membrána odolná vůči UV záření, tak bylo možné i po 11 letech provést spojení původní a nové geomembrány. Pro napojení bylo nutné nejdříve původní materiál dobře očistit a následně se použila stejná technika, jako pro spojování dvou nových membrán, tedy za použití pásky a aktivátoru. Reakce, ke které následně dojde, se nazývá vulkanizace za studena. Napojení původní membrány na novou je též vidět na fotografiích.

Další výhody EPDM membrán:


• Rychlá a snadná instalace, která nevyžaduje nástroje jako svářečky a s tím spojený přístup elektrické energie

• Pružnost materiálu a vysoká elasticita, díky čemuž se může izolační vrstva přizpůsobit tvarům a zvlnění podkladu

• Odolnost vůči UV záření, ozonu a extrémním povětrnostním podmínkám

• Neškodná pro vodní živočichy a rostliny

EPDM membrány nabízíme v několika tloušťkách, a to konkrétně:


• PondEasy a PondGard - membrány hodící se na menší projekty, třeba na zahradní jezírka či koupací nádrže.

• GeoGard a GeoSmart – membrány, které se využívají především pro rozsáhlejší projekty, např. do průmyslových areálů, retenční nádrže a další.

Jste realizátor či realizační firma a rádi byste se naučili pracovat s EPDM membránami? Pořádáme pravidelné technické semináře v Bratislavě přímo v prostorách výrobce Firestonu. Aktuálně jsou z důvodu Covid-19 přerušené, ale plánujeme se k nim po skončení aktuálního stavu opět navrátit, popř. vymyslet jiný formát. Jak takové semináře probíhají se můžete dočíst u nás na webu zde: http://www.profigrass.cz/cs/aktuality/firestone-technicky-seminar-na-epdm-membrany

1 1 1 1 1 1