Produkty

Air 2G2

Air 2G2
 

Jedinečný provzdušňovač, který uvolňuje zhutněné vrstvy prostřednictvím rázů stlačeného vzduchu. Ten se uvolňuje ze tří hrotů pronikajících do půdního profilu do hloubky až 30 cm.

Club Car Tempo

Club Car Tempo
 

S novým golfovým vozítkem přichází americký výrobce Club Car. Robustní modely Tempo s moderním designem Vás překvapí svou pohodlností a příjemnou jízdou.

Elektrický Green Machine 500ze v Bratislavě: Absolutní spolehnutí

06.10.2015 Elektrický Green Machine 500ze v Bratislavě: Absolutní spolehnutí

Elektrický pohon – píseň budoucnosti? Ne. Je to realita dneška…

Když společnost Profigrass v loňském roce dodávala elektrický zametací stroj pro bratislavské Staré mesto, mnoho lidí bylo na pochybách. Je možné se spolehnout na elektrický pohon v tak náročné aplikaci, jakým je čištění veřejných prostranství?

Rok a půl zkušenosti v Bratislavě přinesl jednoznačnou odpověď - stroj Green Machine 500ze spolehlivě pracuje v dvousměnném provozu a má najeto přes 2500 motohodin! Bratislava se tak svým rozhodnutím postavila vedle Amsterdamu, Říma nebo Paříže. Green Machine 500ze Bratislavě přinesl především:

  • eliminaci emisí CO2, NOX, pevných částic a jiných škodlivých látek,
  • snížení provozních nákladů na minimum,
  • razantní snížení hlučnosti oproti dieslovým pohonům.

Green Machine 500ze Komugfhfnální Revue07_2014

Jediný svého druhu Unikátní stroj Green Machine 500ze od výrobce Tennant je jediný elektrický zametací stroj, který dosahuje výkonu a výsledku práce klasických naftových strojů. Srdcem koncepce stroje 500ze je technologie s použitím baterií na bázi lithia. Proto model 500ze zvládne nepřetržitý provoz na plný výkon, včetně zapnuté klimatizace nebo topení, minimálně 9 hodin bez potřeby dobití (testováno zkušebnou TÜV). To je prakticky dostatečné pro zvládnutí dvou směn na jedno nabití. Životnost baterie v závislosti na intenzitě užívání a počtu nabíjecích cyklů je běžně 5 až 8 let, v některých případech až 10 let.

Úsporný a ekologický Plné nabití stroje vyjde na pár Euro za náklady na elektřinu, přičemž klasický dieslový stroj spotřebuje kolem 60 litrů za směnu, tedy asi 2000 Kč za den. Když si kromě ceny uvědomíme, že z 1 litru nafty se do ovzduší uvolní 2,7 kg CO2, dostaneme se k číslu přesahující 30 tun CO2 za rok!

Green Machine 500ze Komugfhfnální Revue07_2014

Výkon bez kompromisů Nerezový lopatkový vakuový ventilátor a třífázový cyklónový systém separace prachu dotváří zametací stroj, který snadno vyhoví těžkým provozním podmínkám vyskytujících se v municipálních aplikacích. Účinnost pohlcování prachu je zvýšena patentovaným zařízením The CloudmakerTM pro tvorbu vodní mlhy, jehož spotřeba vody je až o 70 % nižší, než u konvenčních systémů. Díky malému poloměru otáčení má stroj 500ze výbornou manévrovatelnost na parkovištích a v úzkých uličkách historických center.

Pracovní záběr je variabilní od 1,3 do 1,8 m, zásobník smetků má objem 0,75 m3. Se systémem ovládání zametání jediným spínačem, vybavením klimatizací, vyhřívaným čelním sklem nebo tlakovou pistolí pokrývá stroj Green Machine 500ze vysoké nároky na čištění měst.

8