Produkty

Green Machines GM1ze

Green Machines GM1ze
 

Elektrický vysavač s nulovými emisemi pro čistá města a obce se specificky úzkou konstrukcí. GM1ze disponuje úsporným AC motorem s provozní dobou 7–12 hodin.

Toro Dingo TX 1000

Toro Dingo TX 1000
 

Nové Toro Dingo TX 1000 je obrovský krok v inovaci, výkonnosti a univerzálnosti kompaktních nakladačů.

Bratislava nasadila do ulic elektrický Green Machine 500ze

30.06.2014 Bratislava nasadila do ulic elektrický  Green Machine 500ze

Nejen Amsterdam, Řím nebo Paříž, ale i Bratislava se přidala k evropským metropolím, které pro čištění svých ulic využívájí nejmodernějších technologií v oblasti bateriových pohonů.Stroj Green Machine 500ze od výrobce Tennant je jediný elektrický zametací stroj na trhu, který dosahuje výkonu
a výsledku práce klasických naftových zametacích strojů. Srdcem koncepce stroje je technologie s použitím baterií na bázi lithia. Zatímco ostatní výrobci se pokouší technologii zvládnout s olověnými bateriemi, Tennant ze skotského Falkirku se rozhodl pro lithium-iontové.

Proto model 500ze zvládne nepřetržitý provoz na plný výkon, včetně zapnuté klimatizace a topení, minimálně
9 hodin bez potřeby dobití (testováno TÜV). To je prakticky dostatečné pro zvládnutí dvou směn na jedno nabití. Výrobce nabízí dokonce až 5 letou záruku na baterie. Předpokládaná životnost je v závisloti na užívání až 10 let.

Plné nabití stroje vyjde na pár Euro za náklady na elektřinu, přičemž klasický dieslový stroj spotřebuje kolem 60 litrů za směnu! Když si kromě ceny uvědomíme, že z 1 litru nafty se do ovzduší uvolní 2,7 kg CO2, dostaneme se k číslu přesahující 30 tun CO2 za rok! Green Machine 500ze tyto hodnoty pro Bratislavu eliminuje.

Co se týče výkonu při zametání, model 500ze nedělá žádné kompromisy. Nerezový lopatkový vakuový ventilátor
a třífázový cyklónový systém separace prachu dotváří zametací stroj, který snadno vyhoví těžkým provozním podmínkám vyskytujících se v municipálních aplikacích.
Patentované zařízení pro tvorbu mlhy, The CloudmakerTM, poskytuje excelentní pohlcení prachu při spotřebě vody až o 70 % nižší, než u konvenčních systémů pro pohlcení prachu. Při daleko menším počtu hybných součástí, jsou náklady na náhradní díly a údržbu značně redukovány.
To je ale pouze polovina příběhu...

S takovými vlastnostmi, jakými jsou minimálně 9 hodinová pracovní doba, zásobník smetků 0,75 m3, pracovní záběr až 1800 mm, systém ovládání zametání jediným spínačem, malý poloměr otáčení pro výbornou manévrovatelnost na parkovištích a v úzkých uličkách historických center, vybavení klimatizací, vyhřívaným čelním sklem
nebo tlakovou pistolí, je stroj Green Machine 500ze třídou sama pro sebe.

Na závěr slova paní starostky Tatiany Rosové: „Jeden stroj nevyřeší čistotu Starého Mesta, ale podstatně pomůže. Po osmi hodinách ranního výkonu se pohled na dlažbu mění evidentně. A mám skutečně dojem, že si toho lidé začínají všímat.“

Fotogalerie Green Machine 500ze:
Green Machine 500ze v ulicích Bratislavy Green Machine 500ze v ulicích Bratislavy Green Machine 500ze v ulicích Bratislavy Green Machine 500ze v ulicích Bratislavy Green Machine 500ze Green Machine 500ze - ilustrace Green Machine 500ze - plný přístup Green Machine 500ze - kabina řidiče Green Machine 500ze - patentovaný systém tvorby mlhy CloudMaker